BOTA&RAJONI

Kate Middleton, gati për t’u bërë mbretëreshë

Me një familje mbretërore të dobësuar pasi princi Andrew u largua nga detyra publike për shkak të lidhjeve të tij me Jeffrey Epstein, princi Harry dhe Meghan Markle u tërhoqën dhe mbretëresha Elizabeth ka hasur probleme me shëndetetin, Kate dhe Princi William po marrin më shumë punë publike se kurrë.

Një mik i familjes tregon për “PEOPLE” në kopertinën e kësaj jave se Kate është e përgatitur të shndërrohet në një mbretëreshë që do ta mbështesë burrin e saj kur të vijë koha.

“Ajo është gati të futet në ato këpucë me lehtësi dhe është e përkryer për këtë punë,” thotë miku i familjes.

Kate është “gjithnjë e më mbresëlënëse me kalimin e kohës”, sipas një burimi pranë familjes mbretërore. “Ajo është një grua e fokusuar dhe profesionale”.

Dukesha e Kembrixhit, e cila do të festojë ditëlindjen e saj të 40-të më 9 janar, së fundi organizoi koncertin e saj të parë të këngës së Krishtlindjes në Westminster Abbey në nderim të punës së jashtëzakonshme të individëve dhe organizatave në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar që kanë mbështetur komunitetet e tyre gjatë pandemisë së COVID- 19.

Në programin e koncertit, Kate shkroi: “Përmes ndarjes sonë nga të tjerët, na është kujtuar se sa e fuqishme është lidhja njerëzore me të gjithë ne. Sa shumë kemi nevojë për njëri-tjetrin. Dhe sa të dashurojmë dhe ndjejmë ndjenjën e përkatësisë ndaj njëri-tjetrit,një tjetër mund të sigurojë ngushëllim në kohë të vështira. Rëndësia e të qenit thjesht bashkë.”