POP ART MEDIA

Eneda Tarifa zbulon emrin, kush duhet ta fitojë “X Factor Albania”?

Eneda Tarifa zbulon emrin, kush duhet ta fitojë “X Factor

Eneda Tarifa ishte mbrëmjen e sotme në gjysmëfinalen e “X Factor” në një duet me Nikin, me këngën “Living on a prayer”.

Pak para se të ngjitej në skenë, në një prononcim të shkurtër ekskluziv për Popart, ajo tha se të katërt gjysmëfinalistët i ka ndjekur me shumë vëmendje dhe i mbështet e i vlerëson të gjithë.

Megjithatë, Nikin ajo e veçon nga të tjerët. Jo vetëm sepse zgjodhi sonte të këndojë me të, por edhe sepse, sipas saj, ai i përmbush kriteret për ta fituar këtë edicion:

“Së pari, Niki është përmirësuar javë pas jave, së dyti ka krijuar profilin e tij artistik në rok, kemi nevojë për zëra të tillë, dhe, së treti, duhet të bëhet më i mirë se i ati që është muzikant.”

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Pop Art Media (@popart.al)