SHOWBIZZ

Publikohet videoja tronditëse ku Diddy dhunon Cassie Ventura-n

Publikohet videoja tronditëse ku Diddy dhunon Cassie Ventura-n

Videoja e tmerrshme ku duket Sean 'Diddy' Combs duke rrahur ish të dashurën e tij, këngëtaren Cassie Ventura është publikuar, duke shkaktuar shqetësime të reja për sjelljen e dhunshme të reperit.

Videoja shqetësuese, e cila është marrë nga një kamerë vëzhgimi në korridorin e një hoteli në Los Anxhelos, duket se tregon Combs duke rrahur dhe tërhequr zvarrë Venturën përpara se t'i hidhte një objekt asaj.

Pamjet e vitit 2016 u publikuan nga CNN dhe duket se përforcojnë pretendimet e bëra nga këngëtarja R&B Ventura se ajo ishte viktimë e dhunës në familje nga ish-partneri i saj.

Raporti pretendon se incidenti ka ndodhur në Hotelin InterContinental në Century City më 5 mars 2016, megjithëse hoteli tani është mbyllur.

Në video, Ventura del nga një dhomë hoteli dhe ecën me shpejtësi drejt ashensorit, ndërsa ajo ndiqet nga Combs, i cili mbante një peshqir rreth belit të tij. Pasi e arrin, ai e kap nga qafa, e hedh në dysheme dhe e godet me shqelma ndërsa ajo mbetet e palëvizshme në dysheme.

Ndërsa Ventura është në tokë, Combs merr një çantë dhe valixhe dhe e godet përsëri. Më pas ai e tërheq zvarrë Venturën drejt një dhome përpara se të largohet.

Pasi u ngrit në këmbë dhe mori sendet e saj, Combs mund të shihet në një pasqyrë duke e shtyrë Venturën dhe lëshon një objekt drejt saj.

Çfarë ndodhi mes Diddy-t dhe Cassie?

Combs dhe Ventura, një modele dhe këngëtare e njohur, ishin në një marrëdhënie të pandërprerë midis viteve 2007 dhe 2018.

Çuditërisht, dyshja u fotografuan së bashku në një premierë në LA për filmin 'A Perfect Match' më 7 mars 2016 - vetëm dy ditë pasi ndodhi zënka e supozuar.

Ventura, 37 vjeçe, ngriti një padi kundër Combs, 54 vjeç, në të cilën ajo përmendi abuzimin fizik nga reperi i 'Bad Boys'.

Në ankesën e saj, ajo tha se Combs e sulmoi atë në hotel pasi ishte "dehur jashtëzakonisht dhe e goditi në fytyrë, duke ie lënë me sy të nxirë".

Ventura, e cila përfundimisht arriti një marrëveshje të pazbuluar me Combs, nuk pranoi të komentojë përmbajtjen e videos kur u kontaktua nga CNN.